Nagrody i wyróżnienia wręczali laureatom Ewa Mańkiewicz-Cudny – prezes FSNT-NOT, prof. Stanisław Wincenciak – przewodniczący Komitetu Głównego OWT, prorektor Politechniki Warszawskiej i Marek Grzywacz – wiceprezes FSNT-NOT, Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Spośród 7 915 uczniów reprezentujących 407 szkół ponadpodstawowych, którzy w październiku ubr. przystąpili do zawodów szkolnych, Komitet Główny OWT, w toku trzystopniowych eliminacji wyłonił30 laureatów. 18 w grupie mechaniczno-budowlanej i 12 w grupie elektryczno-elektronicznej.Co ciekawe, w grupie mechaniczno-budowlanej aż 15 laureatów to uczniowie liceów ogólnokształcących. Tylko trzech reprezentuje technika, na dodatek jeden z nich technikum z Zespołu Szkół … Elektrycznych !Odwrotnie jest natomiast w grupie elektryczno-elektronicznej. Tu tylko jeden laureat, ale za to I lokaty, jest uczniem liceum, natomiast wszyscy pozostali reprezentują szkoły techniczne.
W obu grupach tematycznych laureaci I lokaty powtórzyli ubiegłoroczny sukces. Kolejny, bo prowadzony od samego początku spis laureatów, otwiera z numerem 875 uczeń Zespołu Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Maciej Procyk. To nie tylko podwójny laureat OWT, ale także laureat Konkursu Fizycznego Politechniki Warszawskiej, zdobywca Złotego Indeksu AGH w Krakowie, finalista Olimpiady Fizycznej i laureat kujawsko-pomorskiego konkursu z fizyki. Chce studiować fizykę lub informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. I koniecznie trzeba dodać, że jego opiekunami byli panowie Mariusz Kamiński i Maciej Wiśniewski.
Laureat I lokaty w grupie elektryczno-elektronicznej, także ubiegłoroczny laureat 43 OWT Michał Szaknis kończy w tym roku LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach. Laureat też chce się wybrać na informatykę ale na Politechnice Warszawskiej. Jego opiekunem, któremu zawdzięcza sukces w Olimpiadzie jest pan Mirosław Gutowski.
I koniecznie trzeba dodać, że opiekunem tych dwojga, a także kilku innych laureatów i finalistów tej
i innych olimpiad jest profesor oświaty, Nauczyciel Roku, pan Marek Golka.
Niemal o każdym z pozostałych laureatów można napisać kilka podobnych zdań. Multiolimpijczycy, laureaci konkursów i turniejów z różnych dyscyplin wiedzy. Wielu jest aktywnych w różnych formach działalności publicznej. Jest wśród nich strażak z OSP, harcerze i lotnik z Aeroklubu.
Nagrody dla laureatów ufundowali: Urząd Patentowy RP, Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., WTB Consulting, Warszawski Dom Technika NOT Sp. z o.o., Stowarzyszenie Elektryków Polskich, prof. Barbara Oderfeld-Nencka, mgr inż. Anna Legwant.
Patronat medialny nad tegoroczną edycją Olimpiady sprawowała Polskie Radio S.A. i redakcja „Przeglądu Technicznego”