5 i 6 czerwca 2020 r. w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna wraz z partnerami: Fundacją Damy Radę - z Kulturą, Krakowskim Teatrem Komedia, HRCGROUP.PL, Wydawnictwem Sigma-NOT zorganizowali dwa wydarzenia w ramach zadania "Regiony Polski" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura-Interwencje 2020”.

5 czerwca 2020 r odbył się spektakl autorstwa Jana Jakuba Należytego pt. "Małżeństwo we frankach". Spektakl nawiązuje do czasów współczesnych. Sąd unieważnia małżeństwa, kredytów niestety nie. Skąd ta miłość po rozwodzie? Ze zobowiązań zawodowych, bo nasi bohaterowie to artyści. Do tego teść – były wojskowy i teściowa – pani profesor na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Choć kredyt sam się nie spłaci, jak zawsze, możecie Państwo liczyć na szczęśliwe zakończenie. A w tle najpiękniejsze piosenki o miłości - utwory z 20-lecia międzywojennego, nastrojowe ballady oraz współczesne piosenki. W spektaklu wystąpili: Julita Kożuszek, Maciej Luśnia, Renata Pałys, Jan Korwin Kochanowski.

6 czerwca 2020 r. wystawiono spektakl autorstwa Jana Korwin Kochanowskiego pt."JP2 - oczekiwane pokolenie". Sztuka opowiada o Karolu Wojtyle zanim został Świętym Janem Pawłem II. Przedstawia również kulturę ukochanego przez Karolę Wojtyłę Podhala, fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” autorstwa św. Jana Pawła II i śpiewana jest także słynna „Barka”. W spektaklu widz znajdzie ciekawostki z życia Karola Wojtyły, m.in. zamiłowanie do sportu oraz wiele cytatów „Naszego Papieża”. Spektakl pokazuje siłę przebaczenia oraz łączenia pokoleń, które mimo różnic potrafią mówić jednym językiem. Sztuka rozgrywa się w garderobie, przed próbą generalną „Tryptyku rzymskiego” oraz już faktycznie na teatralnych deskach. Ta sztuka to lekcja historii o wybitnym Polaku, Jego zasługach dla kraju i świata, ale przede wszystkim dawka informacji przekazana w niekonwencjonalny sposób. Jest to spektakl komediowy przeznaczony dla ludzi w każdym wieku, na którym można się wzruszyć, ale i serdecznie pośmiać. Autorem scenariusza i reżyserem jest Jan Korwin-Kochanowski. W spektaklu wystąpili: Agata Darnowska, Jan Korwin Kochanowski, Renata Pałys, Marek Wolny.