Sekretarz Bochar pełni tę funkcję od 1 października 2010 r. Posiada on ponad 20-letnie doświadczenie pracy w dochodowych i niedochodowych organizacjach. Posiada tytuł magistra filozofii i literatury uniwersytetu w Gandawie oraz magistra administracji uniwersytetu w Seattle. Odbył też szkolenia z zakresu marketingu międzynarodowego i zarządzania strategicznego na uniwersytecie w Berkeley i Harwardzie. Swoja karierę rozpoczął w Królewskiej Akademii Wojskowej w Belgii następnie kontynuował ją w organizacji ds. standaryzacji europejskiej CENELEC i w Stowarzyszeniu Automobilowym Pojazdów Ciężkich HGV jako dyrektor generalny. Jest dyplomowanym audytorem w zakresie małych i średnich przedsiębiorstw i przez wiele lat prowadził wykłady dla studentów MBA we Frankfurcie, Zurychu i Berlinie.

Podczas spotkania z prezesem FSNT-NOT Ewą Mańkiewicz-Cudny oraz wiceprezesem FSNT-NOT – Józefem Suchym sekretarz generalny FEANI zapoznał się ze strukturą i działalnością NOT oraz z założeniami, przebiegiem i wynikami XXIV Kongresu Techników Polskich w Łodzi, a także ze współpracą NOT z organizacjami polskich inżynierów za granicą. Dirk Bochar przedstawił promowaną przez FEANI ideę opracowania wprowadzenia Zawodowej Karty Inżyniera, która obok nadawanego od lat przez tę organizację tytułu Inżyniera Europejskiego (EurIng) byłaby dokumentem stwierdzającym zawodowe kwalifikację inżynierów z różnych krajów europejskich, który ułatwiałby im pracę na terenie Unii Europejskiej w ramach realizacji idei mobilności inżynierów. Dyskutowana nad realnymi możliwościami wprowadzenia jej jako dokumentu obligatoryjnego dla polskich inżynierów. Zwrócono się do sekretarza generalnego FEANI o pismo uzasadniającego potrzebę wprowadzenia Zawodowej Karty Inżyniera, które stanowiłoby podstawę do wystąpienia przez NOT z takim wnioskiem do odpowiednich instancji rządowych w Polsce.

Podczas spotkania dyskutowano nad sposobami zainteresowania młodych ludzi zawodem inżyniera i potrzebą wprowadzenia w szkołach podstawowych i średnich przedmiotu, który umożliwiałby zdobywanie praktycznej wiedzy technicznej. Przedstawiciele Zarządu FSNT-NOT zapoznali sekretarza generalnego FEANI z aktualnym wizerunkiem i sytuacją polskich inżynierów oraz ich problemami.. Mówiono o potrzebie organizowania kursów szkoleniowych i praktyk przygotowujących absolwentów uczelni technicznych do pracy w przemyśle.
Dirk Bochar zwrócił się do gospodarzy spotkania z propozycja zorganizowania Zgromadzenia Ogólnego FEANI w 2015 roku w Warszawie i uzyskał wstępną akceptację.