Łącznie, w kilkudziesięciu takich wystawach w całym świecie, zaprezentowano 480 innowacyjnych rozwiązań technicznych, które uzyskały 319 medali, w tym 137 złotych. Po raz dziewiętnasty najwybitniejsi polscy wynalazcy, których prace zyskały uznanie za granicą podzielili się swoim sukcesem z polską publicznością. W tegorocznej Giełdzie wzięło udział 87 wystawców.

Organizatorem Giełdy było Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.
Patronat Honorowy nad Giełdą objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy RP, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Naczelna Organizacja Techniczna i Rada Główna Instytutów Badawczych.

W uroczystości otwarcia Giełdy wzięli udział podsekretarz stanu w MNiSZW Jacek Guliński, prezes UP RP Alicja Adamczak, prezes FSNT-NOT Ewa Mańkiewicz-Cudny, przewodniczący RG IB oraz prezes AIP Leszek Rafalski, prezes SPWiR Michał Szota oraz dyrektor „Eurobizness-Haller” Barbara Haller. Gospodarzem uroczystości był dyrektor Muzeum Techniki NOT Jerzy Jasiuk.


Na Giełdzie wyróżnione zostały i zaprezentowane również prace laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu „Młody Innowator”, które znalazły uznanie na międzynarodowych imprezach wynalazczych (więcej o tym na stronie w zakładce "nowości"). Konkurs jest organizowany przez FSNT-NOT

Dyplom oraz pamiątkową statuetkę z rąk prezes Ewy Mańkiewicz-Cudny
i wiceministra Jacka Gulińskiego odebrał Dawid Szulc z Siedlec,
za "czajnik z grzałką elektryczną zbudowany na mikrokontrolerze AT 89 c 2051
z możliwością włączania/wyłączania telefonem GSM”.


Nagrodę przyznano również zespołowi uczniów ze SP nr 12 im. K. Makuszyńskiego z Siedlec (Izabela Stelmach, Kacper Fajnas, Konrad Pluta, Jakub Olszewski) za projekt „Urządzenie do produkcji biogazu”.