Po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego odbyły się całkowicie w przestrzeni wirtualnej (15.05.2020). Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) zorganizowało  kolejną XXI Konferencję Okrągłego Stołu (KOS). Jej  hasło brzmiało „Techniki informacyjne i komunikacyjne wobec celów zrównoważonego rozwoju w Agendzie 2030”. 
Techniki informacyjne i komunikacyjne, na których określenie używa się anglojęzycznego akronimu ICT (Information and communication technologies), rozwijały się przez pewien czas odrębnie jako telekomunikacja, techniki komputerowe i techniki medialne. Na przełomie XX i XXI wieku za sprawą cyfryzacji i masowego wprowadzania ICT do wszystkich obszarów życia i pracy zaczęły silnie oddziaływać na sposoby funkcjonowania współczesnego świata. Za ich sprawą  w świecie następowały ogromne zmiany w funkcjonowaniu społeczeństwa i gospodarki . Szczególnie było to widoczne w  najbardziej rozwiniętych krajach. Tak powstającej nowej cywilizacji nadano miano społeczeństwa informacyjnego .
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego odbywały się w szczególnych warunkach. Telekonferencja  stała się więc swoistym znakiem czasów, w których przyszło nam żyć. Pandemia groźnej choroby wymusiła izolację społeczną, jednak osiągnięcia technik informacyjnych umożliwiły pracę zdalną i komunikację w niespotykanej dotąd skali.
Przeprowadzona telekonferencja pozwoliła nie tylko mocno zaakcentować hasło, jakim jest ICT wobec Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ale również na podjęcie tematyki wyzwań jakie stoją przez Polską i Polakami, związanych ze światową pandemią i ograniczeniami w fizycznych kontaktach międzyludzkich. Program obejmuje 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju wraz ze 169 powiązanymi z nimi zadaniami. Wśród nich jest wykorzystanie ICT do analizy i budowy efektywnych struktur przemysłowych, zapewniających odpowiedni udział Polski w reindustrializacji Europy i zabezpieczeniu potrzeb państwa i społeczeństwa w warunkach kryzysowych.
XXI KOS odbył się pod patronatami honorowymi Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Rozwoju. Patronatów merytorycznych udzieliła Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT oraz Polska Sekcja IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers). Współorganizatorem Tele-KOS 2020  były dwie warszawskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Wojskowa Akademia Techniczna.
Telekonferencja cieszyła się niebywałym powodzeniem, o czym świadczy ponad 11 tys. wejść na facebooku, gdzie była ona transmitowana na żywo oraz ponad 170 osób uczestniczących bezpośrednio. Szersza relacja z tego wydarzenia (cele, agenda, prelegenci itd.) jest zamieszczona na stronie głównej SEP www.sep.com.pl