Z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdanem Zdrojewskim rozmawiały władze FSNT NOT oraz kierownictwo Muzeum

Wprowadzenia, zapoznając z historią utrzymania Muzeum, jego statusem oraz osiągnięciami, dokonał wiceprezes Grzegorz Lipowski. Dotychczasowy sposób funkcjonowania i finansowania Muzeum przedstawiła prezes Ewa Mańkiewicz-Cudny. Poinformowała również o prowadzonych działaniach i rozmowach dotyczących uczynienia z Muzeum Techniki NOT Narodowego Muzeum Techniki. Zwróciła się do ministra Zdrojewskiego o pomoc w doprowadzeniu do finału takiego rozwiązania.

W spotkaniu uczestniczyli również Szef Gabinetu Politycznego Ministra Krzysztof Pietrzykowski, wicedyrektor Dep. Dziedzictwa Kulturowego Dorota Janiszewska-Jakubiak oraz Sekretarz Generalny FSNT NOT Jacek Kubielski.

Pan Minister odniósł się do przedstawionych propozycji. Poinformował o doświadczeniach resortu kultury przy podobnych sprawach. Zobowiązał się do włączenia się Ministerstwa w rozwiązanie systemowe problemów Muzeum Techniki i podjęcia rozmów z innymi resortami, które mogłyby być jego organami założycielskimi. Ucieszył się z powrotu do przedwojennej nazwy Muzeum Techniki i Przemysłu, gdyż tworzy to lepszą pozycję wyjściową do znalezienia podmiotów współfinansujących Muzeum.

Na zakończenie spotkania dyrektor Muzeum Jerzy Jasiuk zapoznał ministra z najcenniejszymi zbiorami: pierwszą na świecie kamerą filmową filmową zbudowaną przez Kazimierza Prószyńskiego, "machiną rachunkową" konstrukcji warszawskiego zegarmistrza Izraela Abrahama Staffela, maszyną szyfrującą Enigma oraz planimetrem geodezyjnym. Spotkanie odbyło się w sali instrumentów grających, gdzie minister Zdrojewski wysłuchał muzyki ze starych pozytywek i zachwycił się precyzją oraz kunsztem wykonania przedstawionych mu eksponatów. Wcześniej minister Zdrojewski przeszedł salą transportu, gdzie zainteresował się kolekcją przedwojennych motocykli „Sokół”, starymi samochodami oraz polskim silnikiem odrzutowym prof. Jana Oderfelda.